Ana Sayfa | Menzilbilisim.com Kiosk, Dokunmatik Ekran, Yazılım Lisansları, Google Seo ve Adwords Hizmetleri. Kiosk Satışı ve Kiosk Kiralama

 

Dokunmatik ekran:

Dokunmatik ekran (toush screen) özel üretim camlar veya alanlara dokunarak Mouse işlevi sağlanan sisteme denir.  Ülkemizde henüz üretimi yapılamayan bu dokunmatik teknolojisi dünyada 6 firma tarafından değişik teknolojiler kullanılarak  üretilmektedir.

Dokunmatik ekran teknolojileri:

1.      Rezistive sensörlü

2.      Capasitive sensörlü

3.      Saw teknolojisi (Surface Acoustic Wave- Yüzey Ses Dalgası)

4.      İnfra (Radyo frekanslı)

5.      Projected Capacitive (Zytronic)

 

Dokunmatik cam:

      Dokunmatik camlar çok çeşitli ölçülerde üretiliyor olmasına rağmen bizim yoğun kullandığımız ölçüler 8.4’’ ile 40’’ arasında kalan ölçülerdir.

Kullanılan ölçüler şunlardır; 8.4’’ 10.4’’ 12.1’’ 15’’ 17’’ 19’’ 40’’

En yoğun kullanılan dokunmatik monitör ölçüleri 15 inç ve 17 inç'tir. Zytronic bu günlerde en çok tercih edilen en son teknolojiye sahip ürünümüzdür.

 

 

Dokunmatik monitör:

       Dokunmatik monitörlerde iki çeşit montaj modeli mevcuttur.

1.      Fabrikasyon monitörler

2.      Sonradan monte monitörler

       Fabrikasyon monitörlerde üretimi yapılan ürünlerin dokunmatikleri özel işlemlerle monte edilir. Sonradan monte edilen ürünler ile kıyaslandığında daha sağlıklıdırlar. Daha uzun ömürlü ve daha sağlam olurlar. Önemli olan ikinci özellikleri ise daha şık ve daha kullanışlı monitör modellerine monte edilebilir olmalarıdır. Çok adetli üretim yapıldığı için model seçme şansı fazladır. Sonradan monte edilen ürünleri eğer işin ehli kişiler yapmamışsa zamanla problem yaşanabilir. Fabrikasyon monte edilen dokunmatik ekranlara göre sonradan monte fiyatları daha uygun olur ve bu yüzden tercih edilebilir.

 

Usb rs232 control kartı:

       Dokunmatik monitörlerin Mouse mantığında çalışabilmesini sağlayan ve nereye dokunduğunuzu hesaplayan kontrol kartları 3 farklı bağlantı tipine sahiptir.

Usb control kartları (En yaygın kullanılan modeldir.)

Rs232 control kartları (Genelde eski model PC'lerde ve özel cihazlarda kullanılıyor)

Ps/2 bağlantı tipi control kartları (Daha önceki sistemlerde kullanılıyordu; artık pek tercih edilmiyor ama talep edilirse üretilenleri bulmak mümkündür PS/2 den bağlanarak yuvadaki çıkışlardan tekrar çıkış sağlanarak farklı cihaz bağlanmasına olanak tanır. Örnek olarak barkot okuyucular.)

 

TBS Bilişim Reklam Hizmetleri San. ve Tic. Ltd. Şti.
Seyrantepe Mahallesi Cihangir Sokak No : 8/B - 4.Levent Kağıthane / İstanbul 
Copyright © 2009.Tüm hakları Saklıdır. Görsel ve yazılı metinler izinsiz kopyalanamaz. Menzilbilisim.com bir TBS iştirakidir.
Google Sitemap   
 Powered by TBS