Ana Sayfa | Menzilbilisim.com Kiosk, Dokunmatik Ekran, Yazılım Lisansları, Google Seo ve Adwords Hizmetleri. Kiosk Satışı ve Kiosk Kiralama

              

Dokunmatik ekran:

      Dokunmatik ekran (toush screen) özel üretim camlar veya alanlara dokunarak Mouse işlevi sağlanan sisteme denir.  Ülkemizde henüz üretimi yapılamayan bu dokunmatik teknolojisi dünyada 6 firma tarafından değişik teknolojiler kullanılarak  üretilmektedir.

Dokunmatik ekran teknolojileri:

1.      Rezistive sensörlü

2.      Capasitive sensörlü

3.      Saw teknolojisi (Surface Acoustic Wave- Yüzey Ses Dalgası)

4.      İnfra (Radyo frekanslı)

5.      Projected Capacitive (Zytronic)

Dokunmatik monitör:

       Dokunmatik monitörlerde iki çeşit montaj modeli mevcuttur.

1.      Fabrikasyon monitörler

2.      Sonradan monte monitörler

       Fabrikasyon monitörlerde üretimi yapılan ürünlerin dokunmatikleri özel işlemlerle monte edilir. Sonradan monte edilen ürünler ile kıyaslandığında daha sağlıklıdırlar. Daha uzun ömürlü ve daha sağlam olurlar. Önemli olan ikinci özellikleri ise daha şık ve daha kullanışlı monitör modellerine monte edilebilir olmalarıdır. Çok adetli üretim yapıldığı için model seçme şansı fazladır. Sonradan monte edilen ürünleri eğer işin ehli kişiler yapmamışsa zamanla problem yaşanabilir. Fabrikasyon monte edilen dokunmatik ekranlara göre sonradan monte fiyatları daha uygun olur ve bu yüzden tercih edilebilir. Dokunmatik monitör markaları: Hp dokunmatik monitör, Nec Dokunmatik Monitör, TVS dokunmatik monitör, Lg Dokunmatik Ekran, Samsung Dokunmatik ekran ve Botech Dokunmatik ekranlar.

TBS Bilişim Reklam Hizmetleri San. ve Tic. Ltd. Şti.
Seyrantepe Mahallesi Cihangir Sokak No : 8/B - 4.Levent Kağıthane / İstanbul 
Copyright © 2009.Tüm hakları Saklıdır. Görsel ve yazılı metinler izinsiz kopyalanamaz. Menzilbilisim.com bir TBS iştirakidir.
Google Sitemap   
 Powered by TBS