Ana Sayfa | Menzilbilisim.com Kiosk, Dokunmatik Ekran, Yazılım Lisansları, Google Seo ve Adwords Hizmetleri. Kiosk Satışı ve Kiosk Kiralama

Google Seo


 
Google SEO

 Google diyor ki Hiç Kimse Google'da birinci sıra garantisi veremez.
 Google için sıralama garantisi veren, Google ile "özel ilişkisi" olduğunu ileri süren veya Google ’a "öncelikli gönder" hizmetinin tanıtımını yapan SEOculara karşı dikkatli olun.    Google için öncelikli gönderme yoktur. Aslında, bir siteyi doğrudan Google?a göndermenin tek yolu URL Ekle sayfamızı kullanmak veya bir Site Haritası kullanmaktır. Üstelik bunun için hiçbir ücret ödemeniz gerekmez.
Yukarıda ki ifadeler ile birlikte, Google orijinal makalesinde şöyle devam ediyor;
SEO, "arama motoru optimizasyonu" veya "arama motoru optimize edici" için kullanılan bir kısaltmadır. Bir SEO ile çalışmaya başlamak önemli bir karardır. Bir SEO, sitenizi iyileştirip size zaman kazandırabileceği gibi sitenize ve itibarınıza zarar da verebilir. Elde edebileceğiniz avantajların yanı sıra sorumsuz bir SEO?nun sitenize verebileceği zararı da araştırmayı unutmayın. Pek çok SEO ve diğer acente ve danışmanlar, web sitesi sahiplerine faydalı hizmetler sunar. İşte bu hizmetlerden bazıları:
• Site içeriğinizin veya yapınızın incelenmesi
• Web sitesi geliştirme konusunda teknik öneriler: örneğin, barındırma, yeniden yönlendirmeler, hata sayfaları, JavaScript kullanımı
• İçerik geliştirme
• Çevrimiçi işletme geliştirme kampanyalarının yönetimi
• Anahtar kelime araştırma
• SEO eğitimi, optimizasyon eğitimi
• Belirli pazarlarda ve coğrafyalarda uzmanlık.

 

Google’ın da deklare ettiği gibi; “hiç kimse sizin kaçıncı sayfa, kaçıncı sırada çıkacağınızı garanti edemez.”

Bununla birlikte Google’ın webmasterlar için SEO (optimizasyon) bilgilendirme sayfalarında açıkladığı kurallara göre hazırlanmış web sayfaları bunu yapmayan rakiplerine göre daha değerlidir ve Google tarafından öncelikli gösterilirler.

Tamamen bu çerçevede yaklaştığımız Google SEO (optimizasyon) uyumlu web sitesi yapımı konusunda aşağıdaki kriterleri yerine getiren web siteleri hazırlamaktayız.
1. Web 2.0 teknolojili tasarım,
2. Full CSS kodlama,
3. Sayfa bazlı SEO, sayfa bazlı optimizasyon
4. XHTML ve CSS de w3.org standartlarında sıfır hata. (şuan için Google tarafından deklare edilmeyen, fakat yeni çalışmalarımızda özen gösterdiğimiz bir madde)
5. Özel URL tanımlama, her sayfada kendine özgü Title, Key Words, Description alanları, Hx taglarının kullanıldığı full dinamik içerik ve ürün yönetim sistemleri.
Yukarıda sıraladığımız ve bizim tarafımızdan gerçekleştirilen tasarım ve kodlama çalışmalarının dışında, web sitesi sahibi firma olarak sizinde yapmanız gereken çalışmalar var, bunlar;
1. Web sitenize özgün içerik sağlamak,
2. Web sitenizi güncel tutmak,
3. Page Rank’ı yüksek sitelerden, sitenize anahtar kelimelerinizde web sitenizin linkinin verilmesini sağlamak.
Tüm SEO (optimizasyon) çalışmaları yerine getirildiğinde Google’in sitenizi ziyaret periyoduna bağlı olarak, siteniz 1 ila 3 ay içerisinde bariz bir şekilde Google’da ön sıralarda listelenecektir.
İlk sayfaya çıkması tamamen sitenizin sürekli güncel tutulması ve ziyaretçi profiline bağlı olacaktır.
 

    SEO terimi Search Engine Optimization kelimelerinin baş harflerinden oluşuyor. İngilizce olarak kavramlaşan ve bilinen bir kelime olduğu için biz de Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelen SEO 'yu kullanıyoruz.

     SEO tamamen pazarlama alanına giren bir konu olup, tasarladığımız web sitesinin, hedeflediği kitleyle arama motorları üzerinden buluşmasını sağlar. Buluşulan hedef kitleyle web uygulamaları sayesinde etkileşime girilebildiği için, doğru yapıldığında pazarlama açısından kitlesel medya kullanımına göre daha avantajlıdır. Bu nedenle internet üzerinden pazarlama, etkileşimli pazarlama, interaktif pazarlama, SEM (search engine marketing), arama motoru pazarlaması, e-pazarlama gibi kavramlarla anılan bu yeni alanın önemi günümüzde giderek artmaktadır.
 

 

TBS Bilişim Reklam Hizmetleri San. ve Tic. Ltd. Şti.
Seyrantepe Mahallesi Cihangir Sokak No : 8/B - 4.Levent Kağıthane / İstanbul 
Copyright © 2009.Tüm hakları Saklıdır. Görsel ve yazılı metinler izinsiz kopyalanamaz. Menzilbilisim.com bir TBS iştirakidir.
Google Sitemap   
 Powered by TBS